Svadobný blog

Ako komunikovať s grafickým štúdiom pri realizácii svadobného oznámenia?


CMYK, spadávka, font, EPS, vektor, big, DPI alebo kašírovanie. Ak sa v týchto pojmoch strácate, nič sa nedeje. Pravdepodobne nie ste dizajnér, ani kreatívny grafik a svoje svadobné oznámenie ste sa rozhodli zveriť do rúk odborníkov. Aby ste sa ale v komunikácii s grafickým štúdiom úplne nestratili, prinášame vám zopár tipov ako si celý proces zjednodušiť.


AKO A KOHO VYBRAŤ?


Svadba je jedinečná udalosť a to nie len preto, že ňou navždy spečatíte svoj život s inou osobou. Spája sa s ňou viacero aktivít, ktoré buď budete robiť prvýkrát a niektoré možno poslednýkrát v živote :) A ak nepracujete v reklame, umení alebo na marketingovom oddelení, bude medzi ne patriť aj komunikácia s kreatívnym štúdiom.


IMG_1456jpg


Pri pátraní po tom správnom grafickom ateliéri sa riaďte intuíciou a vašim vkusom. Je samozrejmé, že pokiaľ vám portfólio danej spoločnosti nesedí, nebudete spokojní ani s návrhmi, ktoré vám dodá. Preto skôr, ako siahnete po najlacnejšom riešení, pouvažujte nad možným prínosmi a stratami, v prípade, že sa rozhodnete pre tú alebo onú voľbu. A ak máte už vybrané alebo sa rozhodujete medzi viacerými možnosťami, presuňte sa o bod nižšie.


KEDY ŠTÚDIO KONTAKTOVAŤ?


Hlavne v dostatočnom predstihu, ale o tom bude až náš ďalší článok :) Teraz sa budeme sústrediť na informácie, ktoré by ste mali štúdiu dodať. Pravdepodobne ich bude zaujímať termín vašej svadby, preferovaný termín dodania, aké tlačoviny budete potrebovať a hlavne počty jednotlivých položiek. Pokiaľ v tom ešte nemáte úplne jasno, postačí hrubá predstava. Treba ale rátať s tým, že aj cena, ktorú vám agentúra dodá, môže byť v tomto prípade tiež len orientačná. Takže, sadnite s partnerom za spoločný stôl a začína sa počítanie :)

 DSC_1810_01jpg

PREČO JE DOBRÉ MAŤ VO VŠETKOM JASNO?


Aj keď exitujú výnimky, väčšina párov má predstavu, ako by malo ich svadobné oznámenie vyzerať, ešte predtým, než ju začnú realizovať. Ak patríte medzi ne, nenechajte si tieto informácie pre seba a opíšte svoje vysnívané svadobné oznámenie čo najdetailnejšie grafickému štúdiu. Tiež sa ubezpečte, že osoba, s ktorou komunikujete, vaše predstavy pochopila. Je samozrejmé, že v každom dobrom grafickom štúdiu vás nielenže vypočujú ale pokúsia sa vaše predstavy usmerniť, doladiť a nakoniec zhmotniť tak, aby bol výsledok čo najlepší.
 

NIE JE POZVÁNKA AKO POZVÁNKA


Svadobné oznámenia existujú na milión spôsobov. A toľko isto existuje aj cien za oznámenie. Aby ste to s vašimi predstavami (a ich cenou) neprepískli, je dobré definovať rozsah práce a náklady na výrobu hneď na začiatku. Pokiaľ grafické štúdio pozná vašu predstavu, určite Vám bude vedieť na vaše otázky odpovedať.

Ak túžite po populárnych, ale náročnejších úpravách ako pečatenie, razba alebo zlatá fólia, informujte sa, aké možnosti vám vie dané grafické štúdio ponúknuť. Uistite sa tiež hneď na začiatku, že poznáte cenu alebo aspoň cenové rozhranie, za návrh a tlač vášho svadobného oznámenia.

 IMG_1500jpg

MÁTE V RUKÁCH KRÁSNY HOTOVÝ PRODUKT?
GRATULUJEME!


A prečo? Pravdepodobne ste narazili na profesionálov, ktorí doťahujú veci do konca. A pokiaľ ste boli spokojní, určite posuňte svoju skúsenosť ďalej.

Nezabudnite, že najdôležitejšou vecou pri realizácií vašich predstáv je dôvera. Takže či už ste si agentúru vybrali na základe referencií, portfólia alebo len pomocou intuície, bez kooperácie a dôvery by to malé svadobné dielko vzniknúť nemohlo :)


IMG_1761jpg


Príjemnú spoluprácu (napríklad so Svadografom),
vám želá


Janka a ZdenkaZobrazené 1–20 z 52 produktov

  1. 1
  2. 2
  3. 3