Svadobný blog

Ako si vybrať svadobné oznámenie?


On si kľakol a ona povedala áno. Ak ste zažili takýto alebo podobný scenár, tak váš ďalší cieľ je jasný... SVADBA. Pre niekoho sú prípravy nočná mora a pre iných, (a ak toto čítate, ste jedným z nich) je to príležitosť kreatívne sa vyblázniť. Samozrejme, najlepšie je mať v tom bláznení systém. A s tým vám rady pomôžeme :) Pretože čím iným začať, ak nie svadobným oznámením. Spracovali sme pre vás pár tipov, vďaka ktorým si prípravy naozaj užijete a odštartujete ich dokonalým svadobným oznámením.


MÁTE DÁTUM?


Dátum je dôležitý, to je jasné. Ale nie len dátum svadby, ale aj ten, kedy začnete s prípravami na túto veľkú udalosť. Väčšina svadieb je okrem oslavy lásky aj stretnutím rodiny a priateľov. Aby prišli všetci, ktorých máte radi, rozdávajú sa svadobné pozvánky 6-8 týždňov pred svadobným dňom. Preto je dobré začať s prípravami svadobného oznámenia minimálne 2 mesiace pred touto dobou. Toto obdobie nezahŕňa len čas na návrh, tlač a finalizáciu, ale predovšetkým vám poskytne dostatočný priestor na doručenie oznámení každému, koho túžite mať na svadbe.


DSC_1830jpg

NA VEĽKOSTI ZÁLEŽÍ


Viete už či budete mať hostí 20 alebo 120? Vedieť, akú veľkú svadbu plánujete, je dôležité hlavne z pohľadu rozpočtu a ostatných tlačovín. Väčšie svadby sa väčšinou nezaobídu bez menoviek a zasadacieho poriadku. V prípade, že budete potrebovať aj iné tlačoviny, informujte o tom vaše kreatívne štúdio. Grafické prvky sa navrhnú tak, aby sa dali aplikovať aj na iné produkty. Navyše tlačiareň si pre vašu zákazku rezervuje čas a možno dostanete aj množstevnú zľavu :)

 IMG_1679jpg

STAJLUJTE


Či už ste minimalisti alebo vás čaká veľká svadobná paráda, jedno je isté....celková atmosféra svadby bude odrážať váš vkus, povahu a predstavy. A to všetko by ste mali zachytiť aj na svadobnom oznámení. A aký štýl si vybrať? Vintage, elegant, natural, modern, rustic, bohemian ... žiadny nie je lepší ani horší a popravde....väčšina neviest vie o čom to celé bude, už pár rokov dopredu. Najdôležitejšie je preto zladiť sa so ženíchom :D
 

FARBIČKY A FORMIČKY


Ak už viete, v akom duchu sa bude vaša svadba niesť, dajte týmto predstavám formu. Ideálne je, ak už máte aspoň hrubú predstavu, aké použijete kvety a prípadne ostatnú výzdobu. Farebnosť, kvety a výzdoba, to sú všetko vodítka k tomu správnemu oznámeniu. Niektoré tématiky priam nabádajú k nekonvenčným formám oznámenia. Napríklad na drevenom podklade, na čírej fólii alebo s maľovanými motívmi. Pre iné sa zas hodia kvalitné papiere alebo zlatá ražba. Zlaďte tému svadby s formou oznámenia a ostatnými tlačovinami, a je takmer isté, že vaša svadba bude dokonale ladiť.

 IMG_1774jpg

VÁŠ ROZPOČET


Pre niekoho je to vec nemilá, ale svadba niečo stojí. Dobrá správa ale je, že (obzvlášť, čo sa svadby týka) môžete dostať veľa muziky za málo peňazí. Ako na to?
Ak túžite po elegancii s nádychom luxusu, ale váš rozpočet je obmedzený, vsaďte na minimalistické oznámenia. Je neuveriteľné, aký efekt má správne vybrané písmo a jednoduché grafické prvky. Alebo použite už predpripravené oznámenie s kustomizovaným textom. Toto riešenie je ideálne aj pre tých, ktorí oznámenie riešia na poslednú chvíľu :)
Pokiaľ však chcete vašich svadobných hostí ohúriť ešte predtým,  než ochutnajú prvý kúsok svadobnej torty, investujte do detailov. Nádherná stuha, zaujímavá obálka alebo unikátna pečať napovie, že práve tá vaša svadba bude najkrajšia akú videli.

A ČO JE NAJDÔLEŽITEJŠIE?


Nenechajte sa zlákať trendami ani názormi iných a spravte si takú svadbu aká sa páči vám. Lebo nech vám bude ktokoľvek hovoriť čokoľvek....najdôležitejšie je, aby ste sa na nej cítili dobre hlavne vy!


IMG_1468jpg


Šťastný výber a krásne obdobie svadobných príprav,
vám želá


Janka a Zdenka

Zobrazené 1–20 z 52 produktov

  1. 1
  2. 2
  3. 3