Svadobný blog

Svadobné oznámenia vtedy a dnes

Tak toto nás dostalo! Jarné upratovanie vynieslo na povrch zopár skrytých pokladov zo zapadnutých šuplíkov a nešlo to inak, než sa o ne s vami podeliť. Objavovanie minulosti je predsa úžasné dobrodružstvo a asi nebude ani pre vás prekvapením, že história sa zas a znova opakuje.

 

SVADBY NAŠICH MÁM

Tak sme teda prišli zvedavo za našou mamou a pýtame sa, ako to celé s ich svadbou bolo. Viaceré okolnosti nám vedela vyrozprávať dopodrobna, ale o navrhovaní svadobného oznámenia sa jej nevynorila takmer žiadna spomienka. To nás síce trochu zamrzelo, ale o to radšej sme boli, keď sme svadobné oznámenie našli úhľadne zalisované v svadobnom albume. S výrobou pozvánky sa veľmi netrápili. Jednoduchý text nechali vytlačiť v tlačiarni na krémový papier. To ale nebola žiadna výnimka. „V čase našej svadby nebolo toľko možností. Svadobnú výzdobu sme vôbec neriešili, zato sme sa  poriadne potrápili, než sme zohnali svadobné obrúčky. Ja som mala šaty z druhej ruky a ako vyzerá svadobná kytica, som zistila až v deň svadby. “  Aspoň tak to rozpráva naša mama. Pre nás má ale to celé obrovské čaro. Však to poznáte ... niekedy je menej viac a tak zostane viac priestoru pre skromnosť, pokoru a hlavne lásku.

 IMG_2390-kopiejpg


NOVÁ DOBA

S príchodom nových technológií, zvyšovaní životného štandardu a tým aj možností, sa rozšírila aj paleta materiálov a typov svadobných oznámení. Snúbenci dávali čoraz väčší dôraz na inakosť, chceli niečo neokukané a výnimočné. Konečne bolo možné vytvoriť si dizajn svadobného oznámenia aj svojpomocne. V posledných desiatich rokoch nastal obrovský „boom“ v tejto oblasti a dnes môžete dostať do ruky skutočne oznámenie od výmyslu sveta. A celkom ľahko sa vám môže stať, že pozvánku dostanete len v elektronickej podobe.

 IMG_2407jpg


NÁVRAT DO MINULOSTI

Aj vám sa to zdá? Staré časy sú späť! A nás to veľmi teší. Stále viac svadobných párov sa sústreďuje na kvalitu a tradičné technológie ako slepá tlač alebo zlatá razba. Upúšťa sa od prekombinovaných tvarov a zložitej grafiky. Ľudia sa znovu obracajú na skúsených výrobcov, vyhľadávajú ručnú prácu a autorské ilustrácie. Papier a dizajn sú našimi láskami a preto tomuto trendu fandíme. Dostať do ruky krásne dielko, s ktorým si dal niekto prácu, je predsa nádherný pocit.

IMG_2385 kopiejpg

 

ČO JE STARÉ TO JE DOBRÉ

Na záver ponúkame ochutnávku toho, čo naše objavovanie prinieslo. Zamilovali sme sa do všetkých týchto jednoduchých kúskov a stále nostalgicky premýšľame, aké by to asi bolo, objaviť sa trebárs v roku 1983 na svadbe našich rodičov.

Nádherné spomínanie,
vám želá


Janka a ZdenkaIMG_2412jpgIMG_2410jpgIMG_2409jpgIMG_2405jpgIMG_2403jpgIMG_2398jpgIMG_2399jpgIMG_2396jpgIMG_2391jpgIMG_2386jpgIMG_2382jpgIMG_2381jpg

Zobrazené 1–20 z 52 produktov

  1. 1
  2. 2
  3. 3